istanbul avcılar mediha eczanesi

Avcılar Mediha Eczanesi

Avcılar Mediha Eczanesi İletişim ve Telefon Bilgileri. Avcılar Mediha Eczanesi Konum. Avcılar Nöbetçi Eczane

ECZANE ADI: Mediha
ŞEHİR: İstanbul
İLÇE: Avcılar
SABİT TELEFON: 0212 593 0289
SABİT TELEFON 2: 0212 593 0289
AVCILAR MEDİHA ECZANESİ ADRES: Cihangir Mahallesi Çiğdem Caddesi No 78 Avcılar İstanbul

AVCILAR MEDİHA ECZANESİ BİLGİLERİ VE İLETİŞİM

İstanbul Avcılar Mediha Eczanesine mesai saatleri içerisinde veya eczanenin nöbetçi olduğu günlerde yukarıdaki adres veya telefondan ulaşabilirsiniz. Sitemizde İstanbul Avcılardaki tüm eczanelerin kayıtları ve nöbetçi eczaneler listesi mevcuttur. Diğer Avcılar eczanelerine, SGK anlaşmalı eczanelere ve nöbetçi eczane telefon ve adreslerine buradan ulaşabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan eczaneler, tüm Türkiye’de Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı gibi kamu kurumları ve özel kurumlarla anlaşma yaparak vatandaşların ilaç ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar. Büyük şehirler başta olmak üzere eczaneler hakkında en çok merak edilen sorulardan biride nöbetçi eczane sisteminin oluşturulma biçimidir. Nöbetçi eczane sistemindeki nöbet çizelgesinde yer alan ilgili nöbetçi eczaneler, İstanbul Eczacı Odası tarafından her ay hazırlanır.

AVCILAR MEDİHA ECZANESİ ÇALIŞMA SAATLERİ

HAFTA İÇİ: 09:00 – 19:00
HAFTA SONU: Cumartesi 09:00 – 19:00 Pazar Kapalı
Eczanelerde öğle yemeği molası yoktur. Öğle arası saatlerinde de eczaneler hizmet vermeye devam etmektedir.

İstanbul ili Avcılar ilçesi için eczane mesai saatleri 09:00 – 19:00 olarak belirlenmiştir. Hastane gibi sağlık kuruluşlarının sabah erken saatlerde açılmasından dolayı İstanbul eczane sistemi hafta içi ve hafta sonu farklı çalışma saatlerine sahiptir. İstanbul eczane çalışma prensibine göre eczaneler Pazar günü kapalı olmasına karşın Cumartesi belirli bir saate kadar açık olmak zorundadır. Pazar günü ise sadece nöbetçi eczaneler hizmet verebilir. Eczaneler, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca resmi tatil günlerinde de hizmet vermemektedir. Arefe günü eczaneler yarım gün olarak açıktır. Bayramlarda ve resmi tatil günlerinde sadece nöbetçi eczaneler hizmet vermektedir.

AVCILAR NÖBETÇİ ECZANE

İstanbul Avcılar nöbetçi eczaneler hafta içi ve hafta sonu belirli saatlere uygun olarak çalışmak zorundadır. Bu durum Eczacı odası tarafından İstanbul nöbetçi eczane sisteminde belirlenir ve tüm nöbetçi eczane çalışanları bu programa uyum sağlamak zorundadır. Nöbetçi eczaneler iş günlerinde 19:00 – 09:00 saatleri arasında Pazar günleri ve resmi tatillerde ise 24 saat hizmet vermektedir.

Nöbetçi eczane verileri site dışı kaynalardan alınmaktadır. Bu verilerde olabilecek hata ve yanlışlıklardan bigrehber.com sorumlu değildir. Lütfen herhangi bir sorun yaşamamak için nöbetçi eczane verilerini İstanbul Eczacı Odası resmi web sitesinden doğrulayınız. Nöbetçi eczane sisteminde veya Avcılar Mediha Eczanesi bilgilerinde bir yanlışlık gördüğünüzde admin@bigrehber.com adresine bildirebilirsiniz. Geçmiş olsun dileklerimizle.

Önemli Uyarılar

Lütfen doktorunuza danışmadan ilaç kullanmamaya özen gösteriniz.
Muayene esnasında doktorunuzu kullanmakta olduğunuz ve en son kullandığınız ilaçlar ile ilgili bilgilendiriniz.
İlaçların nasıl, hangi dozda, hangi sıklıkta, ne kadar süre ile kullanılacağı ve hangi koşullarda saklanacağını tam olarak öğreniniz ve eksiksiz uygulayınız.
İlaçlar, hekiminiz tarafından önerilen süre boyunca kullanılmalıdır. İlaç (özellikle antibiyotik) kullanımı yarıda kesilmemeli yada uzatılmamalı, hekime danışmadan doz değişikliğine gidilmemelidir.
Başkalarının tavsiyesiyle ilaç kullanmayınız ve başkalarına tavsiyede bulunmayınız.
İlacı kullanmaya başladığınızda beklenmeyen bir etki görüldüğünde eczacınıza ve doktorunuza bilgi veriniz.
Kullandığınız ilaçları ve reçetenizi muayene olmamış yakınlarınızla paylaşmayınız.
İlaçlarınızı kutusunda ve prospektüsünde belirtildiği üzere gerekli saklama koşullarına uygun bir şekilde saklayınız.
Son kullanma tarihi geçmiş ilaçları kullanmayınız.
İlaçlarınızı güvenli, küçük çocukların ve hayvanların göremeyeceği ve ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

istanbul avcılar mediha eczanesi
avcılar mediha eczanesi

Eczacı, doktor ve diğer sağlık profesyonelleri tarafından reçete edilen ilaçları hazırlayıp satmak ve hastalara ilaç kullanımı hakkında bilgi vermekle yükümlüdür. Eczacı olmak için üniversitelerin beş yıllık eğitim veren Eczacılık Fakültelerinden lisans derecesi ile mezun olma şartı aranmaktadır. Eczacının temel sorumluluğu, tıbbi ürünlerin doğru ve güvenilir şekilde tedarik edilmesini sağlamaktır. Bunu yaparken yasal ve etik kurallara uymakla yükümlüdür. Bu temel sorumluluğun yanı sıra eczacının görev tanımı şunları kapsar;

 • Reçetenin uygunluğunu ve yasallığını kontrol etmek,
 • Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçları temin etmek,
 • Reçetenin, hastanın aldığı diğer ilaçlarla veya hastanın sahip olduğu herhangi bir tıbbi durumla negatif etkileşime girip girmeyeceğini kontrol etmek,
 • İlaçların; yan etkileri, uygun dozajı ve saklama koşulları hakkında bilgilendirmede bulunmak,
 • Hastaların, reçeteli bir ilacı nasıl ve ne zaman almaları gerektiğini açıklamak,
 • Reçetelendirilmeyen, tansiyon ölçüm aleti, ateş ölçer gibi tıbbi ürünleri satmak ve hastalara tıbbi cihazların kullanımı hakkında bilgi vermek,
 • Eczane dosyası, hasta profili, stok ve kontrollü ilaç reçetelerini kayıt altında tutmak,
 • İlaç siparişi ve tıbbi malzeme siparişi vererek stoğu korumak ve bunları doğru şekilde depolamak,
 • Tıbbi ekipman veya sağlık malzemesi seçimi konusunda müşterilere danışmanlık yapmak,
 • Hastaların ihtiyaç duydukları ilaçları almasını sağlamak için sigorta şirketleri ile birlikte çalışmak,
 • Hasta mahremiyetine sadık kalmak.

4 Yorum

 • ブランドスーパーコピー後払い,スーパーコピーブランド代引き.

 • My name’s Eric and I just came across your website – bigrehber.com – in the search results.

  Here’s what that means to me…

  Your SEO’s working.

  You’re getting eyeballs – mine at least.

  Your content’s pretty good, wouldn’t change a thing.

  BUT…

  Eyeballs don’t pay the bills.

  CUSTOMERS do.

  And studies show that 7 out of 10 visitors to a site like bigrehber.com will drop by, take a gander, and then head for the hills without doing anything else.

  It’s like they never were even there.

  You can fix this.

  You can make it super-simple for them to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket… thanks to Talk With Web Visitor.

  Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know immediately – so you can talk to that lead immediately… without delay… BEFORE they head for those hills.

  CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  Now it’s also true that when reaching out to hot leads, you MUST act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better!

  That’s what makes our new SMS Text With Lead feature so powerful… you’ve got their phone number, so now you can start a text message (SMS) conversation with them… so even if they don’t take you up on your offer right away, you continue to text them new offers, new content, and new reasons to do business with you.

  This could change everything for you and your business.

  CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do and start turing eyeballs into money.

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately!
  It even includes International Long Distance Calling.
  Paying customers are out there waiting.
  Starting connecting today by CLICKING HERE https://talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=bigrehber.com